رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: دولت یازدهم، آنچه را که باید در عرصه بین المللی انجام می داد، به تمام و کمال انجام داده است و اکنون شرایطی فراهم شده است که باید اقتصادمان را به اقتصاد دنیا وصل کنیم.
به گزارش ایرنا، محسن جلال پور شامگاه شنبه در نشست با استاندار آذربایجان شرقی، اعضای هیات رییسه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و همچنین روسای اتاق های بازرگانی سراسر کشور، افزود : امروز در شرایطی متفاوت از شرایط گذشته قرار داریم و مسئولیت های بخش خصوصی خطیرتر و سنگین تر از گذشته شده است.
وی ادامه داد: در این شرایط، همه باید به میدان بیاییم و از این وضعیت گذر کنیم؛ چرا که فرصت های موجود برای خروج از این شرایط، دیگر تکرار نخواهد شد.
رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت : تمامی نگاه ها و نگرش هایی که اقتصاد ایران را مطالعه کرده اند،برای گشایش مشکلات اقتصادی ایران یک راهکار مشترک ارایه می کنند و آن، وصل شدن به اقتصاد جهانی است.
وی با تاکید بر این که منابعی مثل نفت، توان خارج کردن ایران از این شرایط را ندارد، به ورود هیات های تجاری دیگر کشورها به ایران اشاره کرد و گفت : اگر این آمد و شدهای هیات های اقتصادی خارجی منجر به سرمایه گذاری نشود و بنگاه های ما نتوانند خودشان را به اقتصاد دنیا وصل کنند و نتوانند شرکت های مشارکتی را در کشور ایجاد کنند، حتما آینده ای سخت تر از امروز خواهیم داشت و این اقتصاد، ما را گرفتار و زمین گیر خواهد کرد.
به گزارش ایرنا، نشست استاندار آذربایجان شرقی با رییس و هیات رئیسه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و همچنین روسای اتاق های بازرگانی سراسر کشور، در حاشیه بیست و یکمین همایش ملی توسعه صادرات غیرنفتی در تبریز برگزار شد.
یادآور می شود، بیست و یکمین همایش ملی توسعه صادرات غیرنفتی روز شنبه با حضور محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت، رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و همچنین اعضای هیات مدیره اتاق ایران، روسای اتاق های بازرگانی سراسر کشور و مسوولان محلی استان آذربایجان شرقی در تبریز برگزار شد.

Comments are closed.